3 OMADUST, mis teevad mehest hea isa
pilt: Shutterstock

On üksnes loomulik, et laps vajab võrdselt mõlemat vanemat - nii ema kui ka isa. Enamasti on aga ema see, kes lapsega rohkem tegeleb ning isa jääb pigem tagaplaanile. Hea isa armastab oma lapsi, kuid oskab vajadusel ka reegleid meelde tuletada ning ennast kehtestada. Tema lapsed teavad, et nad saavad alati oma isa poole pöörduda ning temaga kõigest rääkida.

Need kolm omadust teevad mehest hea isa:

1. Ta õpetab lapsi asju väärtustama.

Mitte ükski asi siin elus ei ole tasuta. Hea isa õpetab oma lastele väärtusi ning ei lase lapsel midagi iseenesestmõistetavalt võtta. Selleks, et kodus oleks toit laual, käib isa tööl. Selleks, et oleks kodu, kus elada, tuleb näha vaeva. Tuba ei korista ennast ise. Kõiki neist asju õpetab isa oma lapsele - nii oskab laps hinnata seda, mis tal on ning teab, et elus tuleb oma eesmärkide nimel vaeva näha.

2. Ta annab lastele väärtuslikke õppetunde. 

Hea isa õpetab oma lapsele kõike seda, mida tal elus vaja läheb. Tütrele räägib ta sellest, kuidas meestega suhelda, pojale aga seda, kuidas naistega ümber käia. Ta õpetab oma lastele viisakust! Ta õpetab oma lastele seda, et abivalmidus on voorus. Ta õpetab oma lastele seda, et teisi inimesi tuleb hästi kohelda, mitte neid halvustada ega narrida.

3. Ta annab oma lastele väljakutseid.

Hea isa annab oma lastele võimaluse ennast proovile panna. Ta ei jookse kohe appi, kui näeb, et laps ei saa hakkama, vaid laseb tal rahulikult edasi pusida. Jah, täiskasvanud inimene saab näiteks jalatsil paelad kahe sekundiga kinni seotud, kuid hea isa ootab rahulikult kuni laps sellega ise hakkama saab. 

Allikas: Askmen